MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0212 210 92 97 - 0532 138 12 97

Ses Yalıtımı

AnasayfaSes Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı yapılan ortamlarda akustik denge ve yankı yalıtımı sağlanmaktadır. Sinema salonu, tiyatro salonu, toplantı salonu gibi mekanlarda akustik kumaş paneller kullanılarak hem ortam akustiği hemde akustik düzenlenme sağlanmış olur.

İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli etmen günümüzde gürültüdür. Gürültü insanları hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkiler. Gürültünün olumsuz etkilerini en aza indirmek ve gürültü kirliliğini önlemek amacıyla yapılarda çeşitli yalıtım teknikleri kullanılır. Bunlar akustik düzenleme ve ses yalıtımıdır.

Ses yalıtımı sayesinde hava doğuşumlu ses iletimi ve darbe kaynaklı ses iletimi yapılarda önlenir ve daha konforlu ve huzurlu bir yaşamın önü açılır. Hava doğuşumlu ve darbe kaynaklı sesleri engellemek için farklı ısı yalıtımı modelleri kullanılır. Eğer ses dalgaları içinde yol aldıkları ortamda bir engelle karşılaşırsa bu engele çarparak titreşimleri yansıtırlar. Ses yalıtımının temeli bu yansıyan titreşimleri en aza indirmektir.