MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0212 210 92 97 - 0532 138 12 97

Basotect Melamin Ses Yalıtım Süngeri

AnasayfaBasotect Melamin Ses Yalıtım Süngeri

Basotect Melamin Sünger

Basotect Melamin Sünger, kimya devi BASF’nin ürettiği bir malzemedir. Melamin köpük de denilen basotek sünger alev geciktirici özelliği, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması, geniş bir ısı skalasında aynı özelliklerini koruyabilmesi sayesinde tüm inşaat ve yalıtım sektörlerinde çokça tercih edilmektedir. Ayrıca açık gözenekli olması sebebiyle, yüksek ses emme yutma kapasitesine sahiptir, oldukça hafif bir malzemedir, iyi seviyelerde ısı yalıtımı özelliği mevcuttur ve çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek yapısını koruyabilmektedir.

Bazotek melamin süngerin açık gözenekli yapısı, sesi yansıtmamayı, aksine sesi içine çekip yutmayı sağlar. Mükemmel derecelerde ses yutucu özellikleri vardır. Ağır ses yalıtım bariyerleri ile lamine edilerek, düşük frekanslarda bile muazzam ve artırılmış ses yutum katsayısı ile ses yutan süngerler arasında bir numaralı ses yutucu sünger olarak bilinmektedir. Bu özellikleri ile otomotiv, yat ve tekne yalıtımı sektörlerinin vazgeçilmezidir.Ekstra hiçbir katkı kimyevi madde katılmadığı halde, çok yüksek derecede alev geciktiricidir ve aleve dayanıklıdır.

Açık gözenekli olması sebebiyle çok hafiftir; 8-10KG/m3. Bu sayede gerek nakliye/taşıma gerekse uygulama esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır.Özel üretim teknikleri ile doğa dostudur / doğaya saygılıdır.

Ses yalıtım değerleri ve ses yutum değerleri sayesinde ses yalıtım ve akustik düzenleme alanlarında sürekli tercih ettiğimiz doğa dostu ürün olan basotekt, akustik dekoratif düzenleme için de kullanılmaktadır. Kolay şekil verebildiğimiz basotect melamin köpük sünger; akustik panel, akustik kumaş kaplı panel ya da kadife kaplı akustik panel halinde üretilebildiği gibi piramit ve yumurta desen olarak da sunulabilmektedir.