MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0212 210 92 97 - 0532 138 12 97

Akustik Difüzör Panel

AnasayfaAkustik Difüzör Panel

Akustik Difüzör Panel

Akustik difüzör panel, ses dalgalarını dağınık yüzeyine çarparak saçılıp dağılmasını sağlıyor.Özel bir ahşap malzemeden üretilen bu ürün daha çok ses dalgalarının yansıdığı yüzeylere uygulanarak, eko, yankı gibi ses olaylarını engellemekte ve daha temiz, sesler elde edilmekte kullanılıyor.

Çeşitli renklerde üretilen bu panel uygulanan yere akustik görünüm verir.Bu panel emme faktörü çok yüksek olmadan yansıyan enerji ile ses dalgalarının parçalanmsını sağlayarak, kontrollü bir ses kalitesi sağlar.Bu nedenle küçük odalarda uygulanması daha uygundur. Şekil itibari ile dağınık bir yapıya sahip olan difüzör paneller ses akustiğini ortama yayıyor. Güzel görüntüsü ve çok kolay olduğu için genellikle dekoratif olarakta kullanıla bilir.Difüzör panel sayesinde ortamda oluşan yankı ve eko gibi seslerin önüne geçerek temiz ses elde eder.Uygulanacak alnın iyi bir dinleme alanı oluşturmak için ön,arka ve yan duvarlara montajı yapılarak tüm paralel yüzeylerden kaynaklanan yansımaları kontrol altına alır.

Akustik difüzör ahşap paneller duvarlarınıza dekoratif görünüm verir.Akustik düzenleme dışında dekoratif olarakta kullana bileceğşnşz bu panel çeşiti tamamen doğaldır ve  özel ahşaptan yapılıyor. Akustik difüzör paneller değişik formlarda üretiliyor. Akustik difüzör paneller 60cm x 60cm veya 55cm x 55cm ölçülerinde üretilir.

Daha çok ses olan yerlerde: stüdyo, müzik odası, home sinema, kayı odası ve ev içi mekanlarda kullanılan difüzör paneller uygulandığı mekandaki ses akustiğini düzenlemektedir. Genelde küçük odalarda duvar ve tavanlarda uygulamanmaktadır..