MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0212 210 92 97 - 0532 138 12 97

Akustik Ahşap Delikli Panel

AnasayfaAkustik Ahşap Delikli Panel

Akustik Ahşap Delikli Panel

Akustik ahşap delikli paneller isminden de anlaşılacağı gibi ahşap Mdf üzerine perforelerin ve deliklerin açılması ile imal edilir. Kullanım yerleri başında konferans salonları ve oditoryumlar gelir. Perforelerin ne sıklıkta olacağı ve arkasına yerleştirilecek akustik kumaş veya taşyünü malzemenin yoğunluğu ve kalınlığı akustik projeye göre belirlenir. Duvarda ve tavanda kullanıma uygundur. Görüntü olarak ortama akustiğin yanı sıra estetik de katar.

Panelin duvara montajı için 40*40*1,5 mm demir kutu profil, dikey de yada yatayda 60 cm. ’de bir sabitlenerek taşıyıcı konstrüksiyon oluşturulur. Ahşap karkaslar konstrüksiyona terazisinde ve ipinde monte edilir.

Ahşap karkaslar arasına 5 cm kalınlığında 50 kg/m³ yoğunluğunda taş yünü döşenir. Montaj öncesi alt yapısı bu türlü hazırlanmış duvara bu akustik paneller lamba, zıvanalı sistemi, ya da yabancı çıtalı bağlantılı montaj işlemi yapılır. Montajının yapılması için Lamba Zıvanalı / Kanallı sistemde montaj tel zımba tabanca ve yapıştırıcı ile yapılır.